Aktualności

Sportowe zakończenie roku szkolnego 2016/2017

nagroda-i-wyroznienie-ruchomy-obrazek-000804 czerwca br. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji odbyło sięsportowe podsumowanie roku szkolnego 2016/2017. Na spotkaniu obecni byli m.in. zastępca burmistrza dr Dariusz Tracz, dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska,  przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Jarosławia Bożena Łanowy,  przewodniczący MSZS w Jaroslawiu  Bogusław Musur oraz  wiceprzewodniczący Dariusz Tomas.  W klasyfikacji Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, Jarosławską Olimpiadę Młodzieży na I miejscu zakończyła Szkoła Podstawowa nr 4 (162 pkt), II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 (149 pkt) a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 (141 pkt).Z kolei w Gimnazjadzie na podium w rywalizacji dziewcząt uplasowało się Publiczne Gimnazjum nr 2 (48 pkt), na II miejscu Publiczne Gimnazjum nr 1 (27 pkt), a na III miejscu Publiczne Gimnazjum nr 5 (26 pkt). W rywalizacji chłopców również najlepsze okazało się Publiczne Gimnazjum nr 2 (43 pkt), kolejne lokaty zajęły: Publiczne Gimnazjum nr 1 (40 pkt) i Publiczne Gimnazjum nr 3 (23 pkt) W sumie nagrodzono ponad 90 sportowców którzy uzyskali miano finalistów zawodów wojewódzkich. Sposród tej grupy miano laureata zdobyło 36 sportowców. Sukcesy dzieci i młodzieży nie byłyby możliwe gdyby nie ich opiekunowie i trenerzy. Dlatego podziękowania za trud pracy odebrało dziesięciu nauczycieli. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję . B MUSURZmieszany

Więcej...

Sportowe ostatki - Igrzyska Młodzieży - Badminton

W dniu 09 czerwca  odbyły się ostanie zawody z cyklu Jarosławskiej Olimpiady Młodzieży.  Reprezentacje 5 szkół podstawowych tj. SP nr 4.7,10, 11 i Sióstr Niepokalanek walczyło w SOW o miano Mistrza Jaroslawia w badmintonie. Turniej, który rozgrywany był systemem ,, każdy z każdym " wygrała reprezentacja SP nr 4 gromadziąc na swoiim koncie komplet zwycięstw. Na drugim miejscu zawody zakończyli badmnintoniści ze Szkoły Sióstr Niepokalanek a trzecie wywalczyli zawodnicy z SP 7.  IV i V miejsce podzielili między siebie reprezentanci z SP 10 i 11. Organizator dziękuje dyrekcji SOW oraz panom Grzegorzowi Urbanikowi i Andrzejowi Burlikowskiemu za pomoc w organizacji turnieju

B Musur.

Więcej...

Dwa turnieje piłkarskie na zkończenie roku.

W dniach 02 i 05 czerwca na boisku przy szkole nr 4 odbyły się dwa turnieje piłkarskie. Młodsi chłopcy z klas V i mł zmagali się o Puchar Przewodniczącego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego natmiast ich starsi koledzy uczestniczyli w turnieju ,,Piątek Piłkarskich" . Puchar Przechodni MSZS wywalczyli chłopcy z SP 4, którzy pokonali kolegów z SP Sióstr Niepokalanek i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dalsze miejsca zajęli odpowiednio chłopcy z SP SP 10 - SP 5 - SP 9 -SP 11.      W turnieju ,,Piątek " zwyciężyli zawodnicy ze szkoły  nr 9 . Na drugim miejsce uplasowali się chłopcy z SP 4  na trzecim SP 11. Miejsce IV zajęła reptrezentacja SP 10, V - SP 6.

Więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ,, Trójbój chłopców "

W dniu 30 maja 2017 na boisku SP Sióstr Niepkolanek odbyły się zawody w trójboju La chłopców. Osiem reprezentacji szkół podstawowych rywalizowało o miano mistrza Miasta Jarosławia 2017. Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy zgromadzili 417 pkt. Kolejne miejsca wywalczyli odpowiednio chłopcy z SP SN - Sp 11 - Sp 5 - Sp 4- Sp 10- Sp - 9 Sp  - Sp 7.    Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli  -

I miejsce – Patryk Czaplarski SMS 130  pkt

II miejsce –Flis Michał – SMS  105 pkt

III miejsce – Łuczko  - SP 4 -97 pkt

IV miejsce – Szymuś  Kuba  - SMS 96 pkt

W imieniu organizatora składam podziękowania nauczycielom i Dyrekcji Szkoły Sióstr Niepokalanek za umożliwienie przeprowadzenia zawodów na sportowych obiektach szkoły. Dziekuję również nauczycielom ( opiekunom grup ) za pomoc i sędziowanie zawodów.

Więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej -trójbój dziewcząt

W dniu 26 maja na stadionie szkoły Sióstr Niepokalanek odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć reprezentacji ze szkół nr 4,5,9,10,11 i SN. Bardzo dobre warunki do przeprowadzenia tego typu zawodów na stadionie szkoły SN sprzyjały osiąganiu przez zawodniczki  dobrych wyników. W wyniku rywalizacji   I miejsce zdobyła szkoła nr 10 przed szkołą Sióstr Niepokalnek i SP nr 11. Kolejne miejsca zajęły dziewczęta z SP 4, SP 5    i SP 9. Indywidualnie najlepsze wyniki zanotowały Leśniowska Karina – SP 10 -142 pkt Bednarska Emilia – SP SN - 116 pkt , Pięknik Amelia – SP SN – 114 pkt.  Dziękuję nauczycielom za pomoc w organizacji zawodów .  B Musur

Więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ,, Baw sie z Nami"

W dniu 22 maja na boisku Orlik przy szkole nr 4 odbyły się zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,, Baw się z Nami" . W zawodach wzieli udział chłopcy i dziewczynki z rocznika 2007 i mł . Ogółem w reprezentacjach ze szkół nr 4,5,7,10 i 11 wystartowało 50 zawodników. Dobrej zabawie towarzyszyła piękna pogoda i wspaniały doping członków poszczególnych drużyn. Rywalizację na I miescu zakończyli młodzi sportowcy z SP 10, którzy gromadząc 36,5 pkt.pokonali swoich rówieśników z SP 4, oraz SP 11, SP 7 I SP 5.Zmieszany